Як раціоналізатор з Івано-Франківська перейшов на енергію сонця та землі

August 21, 2015

Будинок Григорія Гринишина з мікрорайону Угорники, що на околиці Івано-Франківська, забезпечує електроенергією та гарячою водою сонце, а теплом – земля, розповідає gk-press.if.ua.

Як зазначає раціоналізатор, до переходу на енергію відновлювальних джерел підштовхнула відсутність можливості користуватися природним газом – до блакитного палива новий житловий масив обласного центру не підключений. Як результат, родина з чотирьох осіб вже шостий рік користується сонячними батареями.

Господар встановив сонячні батареї українського виробництва на 5 кіловат – і тепер кожного літа фіксує надлишок електроенергії, яку готовий скидати в електромережу. Окупилися вони за шість років (близько 10 тисяч у.о.), тоді як сонячні колектори, які нагрівають воду влітку до 80-90 градусів, а взимку, коли мороз, – до 60-ти, – за три роки (близько 3 тисяч у.о.), розповідає раціоналізатор.

Григорій Гринишин також користується імпортним тепловим насосом, для якого зробили свердловину, запхали трубки, підвели під фундамент колектор і поклали “холодильник”, який нагріває.

На додачу, раціоналізатор перейняв закордонний досвід і облаштував каналізаційну біосистему, яка виключає можливість потрапляння неочищеної води у ґрунт.

«У мене все на електроенергії: плита, чайник, два телевізори, комп’ютер», – пояснює Григорій Гринишин, додаючи, що в разі поломки альтернативної системи запускає в роботу твердопаливний котел, який працює на деревній стружці та сухій траві.

12 акумуляторів, котел та холодильник господар встановив у гаражі, який вбудований у будинок. «Українці за умови підтримки держави – як це робить Румунія – могли б перейти на обігрів і опалення з поновлювальних джерел», – впевнений франківський раціоналізатор, додаючи, що надлишок енергії, яка виробляється влітку, повинен повертатися господарю взимку.

Зеленый тариф

greencard

«Зелений» тариф – це спеціальний тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з відновлюваних джерел: сонця, вітру, води і біомаси.

Одиниця енергії, виробленої з відновлюваних джерел, коштує значно дорожче традиційного кіловату.

Скачать инструкцию

Наши проекты

proj1

Полтавская обл. (Верхолы)

Посмотреть другие проекты