У Вінниці цього року можуть збудувати близько 60 приватних сонячних електростанцій

August 22, 2015

Цьогоріч у Вінниці розраховують підключити близько 60 побутових сонячних електростанцій до загальної електромережі, повідомляє vitatv.com.ua.

Як зазначає комерційний директор ПАТ «Вінницяобленерго» Ганна Пістружак, сьогодні досить багато побутових споживачів розглядають можливість встановлення сонячних батарей, які дозволяють не тільки забезпечити потреби власного домогосподарства, а й перепродати електроенергію в мережу, компенсувавши таким чином витрати на традиційну електрику.

Наразі у обласному центрі вже п’ять побутових споживачів використовують сонячне господарство для виробництва електрики та «діляться» з сусідами її надлишками, зауважує фахівець, додаючи, що компанія відкрита до співпраці з тими, хто вийшов на відновлювальні джерела енергії.

За словами Ганни Пістружак, для забезпечення одного індивідуального домогосподарства електроенергією орієнтовно потрібно 40-60 м кВ сонячних плит потужністю 10 кВт. Середня вартість встановлення та підключення такого обладнання з усіма супроводжувальними матеріалами, лічильником, інвертором складає, за свідченнями бувальців, 12-15 тисяч євро. Раціоналізатори, які облаштували власні дахи сонячними батареями півтора-два роки назад, розраховують окупити міні-СЕС за 1,5-5 років, розповідає комерційний директор.

Ганна Пістружак також зауважила, що в силу кліматичних особливостей Вінниця не зможе стовідсотково перейти на альтернативні джерела енергії.

Зеленый тариф

greencard

«Зелений» тариф – це спеціальний тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з відновлюваних джерел: сонця, вітру, води і біомаси.

Одиниця енергії, виробленої з відновлюваних джерел, коштує значно дорожче традиційного кіловату.

Скачать инструкцию

Наши проекты

proj1

Полтавская обл. (Верхолы)

Посмотреть другие проекты