Правильне використання сонячної енергії покращить продуктивність українського агросектору

August 23, 2015

У близькому майбутньому енергія сонця може стати одним з головних засобів сільськогосподарського виробництва для українських аграріїв.

Потенціал такого джерела альтернативної енергії, як сонце, є в Україні дуже потужним. По рівню сонячного випромінювання наша держава випереджає майже всі розвинені країни Європи, за винятком Італії, Греції та Іспанії. Але поки що європейський досвід використання сонячної енергії для виробництва сільськогосподарської продукції вітчизняні аграрії використовують недостатньо.

Тим не менш, перспективи забезпечення виробничих потреб українських сільгоспвиробників за рахунок енергії сонця є очевидними. Вже сьогодні можна розглядати наступні напрямки використання цього альтернативного джерела енергії в сільському господарстві: вирощування парникової продукції, опалення тваринницьких ферм, нагрівання води в житлових будинках, фермах, майстернях, розведення риби, сушіння продукції плодово-овочевих та зернових культур. Як практичний приклад, розглянемо потенціал використання сонячної енергії в процесі сушіння плодово-ягідної продукції. Відомим є факт, що сільські господарства втрачають досить багато продуктів саду та городу через загнивання плодів. Температура сушіння таких видів продукції не повинна перевищувати 45 градусів, а використовувати дрова чи інші джерела традиційної енергії надто дорого. Тому найкращим і найекономічнішим виходом є  застосування сонячних колекторів «повітря-повітря» в енергоощадних сушарках. Такі сушарки мають здатність накопичувати та утримувати тепло, що забезпечить оптимальний цикл сушіння продукції – не тільки в денний, але і у нічний час. 

Зеленый тариф

greencard

«Зелений» тариф – це спеціальний тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з відновлюваних джерел: сонця, вітру, води і біомаси.

Одиниця енергії, виробленої з відновлюваних джерел, коштує значно дорожче традиційного кіловату.

Скачать инструкцию

Наши проекты

proj1

Полтавская обл. (Верхолы)

Посмотреть другие проекты